еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Иванов за Велигден со семејството во Охрид

Претседателот Ѓорге Иванов со сопругата Маја и синот Иван, по повод големиот христијански празник Велигден, присуствуваа на Велигденска воскресна литургија во храмот „Св. Наум“, во Охрид.

„Ви посакуваме овие празнични мигови да ги поминете во добро здравје, духовен мир, многу радост и љубов. Велигден е празник на семејството и ближните, затоа на сите верници им посакуваме топлина во домот, хармонија и благосостојба. Честит Велигден! Христос воскресна!“, порачуваат од семејство Иванови.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Мицкоски на богослужба за Велигден во Св. Апостоли Петар и Павле

(ВИДЕО) Заев со сопругата Зорица, на богослужба за Велигден во „Свети Григориј Палама и Димитриј“

Фото: Кабинет на претседателот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поразителни податоци за вакцинацијата: Во Скопје невакцинирани 15 илјади деца на возраст до 14 години

Редакција

ЈП „Паркови и зеленило“ вработува 15 јавни службеници, од нив тројца соработници за односи со јавност

Никола Осило

„Мотиви“ го доби тендерот на општина Велес за привремени вработувања вреден 9 милиони денари

Никола Осило