еМагазин
Image default
Да помогнеме

(Фото) Изгубена е жена која боледува од Алцхајмерова болест

Елена Јовановска упати апел на социјалните мрежи дека нејзината мајка Драгица која боледува од Алцхајмерова болест била изгубена.

„Изгубена е мајка ми која боледува од Алцхајмер, се одзива на името Драгица. Има 70 години, висока е 160 см. Живее во Тафталиџе, облечена е во кремаста долга јакна.

Секоја информација би била добредојдена, Ве молам ако некој ја види, нека исконтактира на овие броеви 071/225-213 и 072/224-875“, се вели во апелот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Зоолошка со кампања „Креирај и донирај“: Проект за разубавување на Скопје ЗОО и живеалиштата на животните

Редакција

(Видео) Милош оди со магаре на училиште, опериран е на срце но нема финансии за контроли

Редакција

(Видео) Семејството Велковски од Куманово преживуваат со 4.000 денари месечно

Редакција