еМагазин
Image default
Локално

(Фото) Изживување врз куче во Прилеп: Го бојадисале и му напишале погрдни зборови

„Помош на животните Прилеп“ на својот Фејсбук-профил објави фотографии од куче кое претрпело изживување. Некој во Прилеп го бојадисал кучето и напишал погрдни зборови на неговото тело.

„Еве пресудете сами што шета околу нас и со кого го дишиме воздухот. Која психа треба да го има направено ова и со што залужиле овие невини очи да го истрпат овај психопатски чин. Кучето е изгубено, но е пронајдено истиот ден по неколку часа. Намерно „исфарбано“ и на една од сликите ќе видете и сами што пишува. Кучето и куца кога ќе оди“, пишува меѓудругото под постот со фотографиите.

Фото: Фејсбук/Помош на животните Прилеп

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопјанец бегал од полицијата со камионче во кое превезувал 48 мигранти

Никола Осило

Тешко повредена 16-годишна девојка при „тумбање“ на автопатот Скопје-Тетово

Никола Осило

Несекојдневен случај: Приведен скопјанец кој не им давал на пожарникарите да го изгасат пожарот во неговата куќа

Никола Осило