еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Jumbo во Скопје почна со работа

Од денеска почна со работа Jumbo маркет во Скопје.

Маркетот ќе работи од понеделник до сабота од 10 до 18 часот, а за негова посета, согласно Одлуката на Владата, како и во сите други затворени места, потребно е да носите лична заштитна опрема.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Веро центар отворен за посетители, Jumbo продолжува со работа

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Убава вест: Во Дебар од Ковид-19 излекувани 45 лица, се лекуваат само уште двајца

Редакција

Народна банка ја намали основната каматна стапка на 1,75 отсто, поради ризикот од корона вирусот врз економијата

Редакција

„Жикол“ го доби тендерот за изградба на патна инфраструктура во Сончевата езерска населба Мантово вреден 190.000 евра

Никола Осило