еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Кај кого се падна паричката во семејствата на Шекеринска, Филипче, Дескоска, Анѓушев…

Дел од министрите освен честитки за божикните празници на социјалните мрежи споделија и фотографии со информации во кој од нивното семејство се паднала паричката.

Министерката за правда Рената Дескоска на Фејсбук напиша дека после долго време паричката се паднала кај нејзе.

Паричката се паднала и кај вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска.

Паричката пак во семејството на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, се паднала кај ќерката Анастасија.

Во фамилијата на министерот за здравство, Венко Филипче, најсреќна била неговата сопруга, Ана, а кај вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, паричката се паднала во Господ…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Паричката во семејството на Заев се паднала во делот на работата

Шеста година по ред паричката кај Мицкоски

Фото: Фејсбук/Шекеринска/Дескоска/Спасовски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЈП Градски паркинг на привремени вработувања ќе потроши 1,2 милиони денари

Никола Осило

Твитер фати сеир за сведочењето на Пимен: „Влегуваат поп, Бетмен и нинџа во кафана…“

Никола Осило

(Галерија) Зовиќ најубавото село во Мариово пропаѓа, но убавината на мостот останува

Силвана Жежова