еМагазин
Image default
Локално

(Фото) Како изгледаат новите автобуси на ЈСП-Скопје?

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук профил објави фотографии од првите 7 нови автобуси од вкупно 33 со кои ќе се поднови возниот парк на ЈСП.

Станува збор за 33 еколошки автобуси со погон на гас од производителот МАН. Градот набавува 21 нископоден автобус со поединечен капацитет од 85 патници и 12 зглобни нископодни автобуси со поединечен капацитет од 149 патници.

Фото: Фејсбук/Шилегов

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прилепчанка продавала пиротехника под тезга

Никола Осило

Пожар во бутик во Скопје

Никола Осило

Кумановчанец доби кривична пријава за дистрибуција на детска порнографија

Никола Осило