еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Како изгледаат новите регистарски таблички со ознака НМК

Министерството за внатрешни работи од денеска почна да издава регистерски таблички со ознака НМК.

„Регистарска табличка со ознака НМК ќе добиваат возилата што подлежат на прва регистрација во државата и оние граѓани што ќе пријават оштетена регистерска табличка.

Останатите граѓани промената ќе треба да ја направат до 2024 година, а до тогаш ќе можат да ги користат постоечките таблички и при излегување од државата ќе добиваат бесплатна налепница НМК“, велат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Регистарски таблички со МК заминуваат во историјата: Од денеска нови со NMK

Се уште не се знае кога ќе почнат да се издаваат пасоши и лични карти со новото име

Фото: МВР

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детален преглед: Кои се фирмите што добија субвенции од програмата за микро, мали и средни претпријатија?

Никола Осило

На лидерска кај Пендаровски, Заев и Мицкоски ќе договарат кога точно ќе има предвремени избори

Редакција

(Видео) Индија ја откри највисоката статуа во светот: Два пати повисока од „Статуата на слободата“

Никола Осило