еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Како изгледаше пречекот на европскиот шампион Бесир Алили на плоштадот Скендербег

Општина Чаир и боречкиот клуб „Лирија“ вчера на Плоштадот Скендербег организираа свечен пречек на европскиот шампион во борење за кадети, Бесир Алили.

Алили се сретна со градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу од кого доби подарок, а го пречекаа голем број на граѓани, борачите од неговито матичен клуб „Лирија“, роднини и пријатели.

На настанот присуствуваше и градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Aлили стана европски шампион во борење и ја израдува Македонија

Идниот Трстена, малиот Бесир Алили ги разнежни твитерџиите: „Твојот успех е и наш успех!„

Фото: Општина Чаир/Град Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Што ми мењава смената на Кирацовски мене кога на платформата на Матка влакно не и фали“: Твитер се „збогува“ со Кирац

Редакција

Емотивен повик на Џорџ Буш до македонските граѓани да излезат на референдум

Никола Осило

Запознајте ги новите антикорупционери: Шемши Сали, експерт и за боречки вештини

Редакција