еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Како почна ски-сезоната на Попова Шапка: Со скиите на рамо по планината пешки, “пошто“ ски-лифтот тргни-застани-застани

ЕЛЕМ турс вчера најавија отворање на сезоната на Попова Шапка денеска. Но иако бесплатно, скијачите се крајно разочарани.

Велат дела ски-лифот Тетекс работел само еден час, потоа застанал, па дошле екипи да го поправаат. Но и додека работел на секои 3 до 4 минути имало застој.

На ски-патеката Аеродром исто така имало еден куп ентузијасти со скии на рамо кои пешки се качувале по планината.

„Мастер ресет, иначе ќе поумреме од мука, чемер и јад“, се вели во еден од коментарите за стартот на сезоната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Галерија) Со бесплатно скијање започнува скијачката сезона на Попова Шапка

Викендов започнува ски-сезоната во сите ски-центри во Македонија

Фото: Фејсбук/ЕЛЕМ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Речиси и да нема ден без оглас за државни вработувања

Никола Осило

„Принцот“ го издрибла владиниот протокол: Денот кога Заев стана колега со Памела Андерсон

Никола Осило

Двајца повредени во пожар во куќа во Кичево

Никола Осило