еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Кавадарци за прв пат доби лизгалиште

Кавадарци за прв пат доби лизгалиште. Идејата е на градоначалникот, Митко Јанчев, а Општината преку Сојузот на спортови ќе овозможи бесплатно лизгање.

Лизгалиштето е сместено до тениското игралиште кај спортската сала Јасмин.

Фото: Општина Кавадарци

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Ладнокрвно убиство во Србија: Бабичка застрела бизнисмен сред улица

Никола Осило

Алергични на избори: Додека политичарите си играат, македонската економија колабира

Никола Осило

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Фондот за здравство за набавка на масло за греење вреден 4,7 милиони денари

Никола Осило