еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Кој дојде на прославата на ВМРО-ДПМНЕ во МНТ?

Повеќе актуелни и поранешни партиски функционери, министри, градоначалници дојдоа на прославата на ВМРО-ДПМНЕ што по повод Денот на македонската револуционерна борба се одржа во МНТ.

Освен членовите на највисоките партиски тела на прославата дојдоа и Владимир Пешевски, Влатко Ѓорчев, Трајко Славески, Ганка Самоилова Цветанова, Сашко Ќедев, Коце Трајаноски

Присутните на моменти скандираа Македонија, а имаше и овации на говорот на претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Во МНТ не присуствуваше поранешниот лидер на партијата Никола Груевски, исклучените пратеници, како и исклучениот Сашо Мијалков.

Фото/Видео: ВМРО-ДПМНЕ/Фејсбук/Дарко Костовски/Твитер/ЈанаБојкотирам

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Горат „белите дробови“ на планетава: Во Амазон пожар на територија голема колку Велика Британија

Никола Осило

Расправа за уставните измени: Се бараше чаре за потписот на претседателот Ѓорѓе Иванов

Никола Осило

„Делукс-ауто“ го доби тендерот на Апелацискиот суд Скопје за набавка на автомобил вреден 32.500 евра

Никола Осило