еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Кој е Александар Филиповски кој доаѓа на местото на Павле Богоевски

На место на Павле Богоевски, кој повеќе не е пратеник доаѓа Александар Филиповски кој беше на листата на СДСМ во првата изборна единица.

Од онаа што го има на неговиот Фејсбук профил, може да се забележи дека е љубител на спортот, планинарењето и јавање коњи.

На неговиот профил има и фотграфии со функционери на СДСМ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Павле Богоевски напусти кучу Великог брата“: Твитер реакции за оставката

Павле Богоевски се мисли дали една година да зема апанажа од 63.000 денари месечно

Богоевски повеќе не е пратеник

Фото: Филиповски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филипче: Влегуваме во критична фаза, зголемување на рестриктивноста ако се влоши состојбата

Редакција

(Видео) Хрватски „РТЛ“: Земјите од поранешна Југославија го „растурија“ корона вирусот, сиромашните подобро се справија од богатите

Редакција

Општина Карпош вработува 10 лица, плата до 29.694 денари

Никола Осило