еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Кој му правеше друштво на Заев на ифтарската вечера на Стопанската комора на Северо-западна Македонија

Македонскиот премиер Зоран Заев синоќа присуствуваше на ифтарска вечера организирана од Стопанската комора на Северо-западна Македонија, по повод светиот месец Рамазан.

„На сите припадници од исламска вероисповед им посакувам радост и во духовен мир, среќа и здравје да го дочекате Бајрам. Рамазан е празник кој нѐ учи дека сите имаме должност да помагаме на другите и да создаваме заедница во која сите сме еднакви.

Преостанатите денови од постот за време на светиот месец Рамазан поминете ги со вашите семејства и пријатели во слога и спокој, во добро здравје и духовна сила која ќе ви даде поттик во остварувањето на вашите добри дела“, напиша Заев на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Шекеринска со Пендаровски, Спасовски, Николовски… на Ифтарска вечера во „Буши„

Фото: Заев/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ССК открива уште еден пријавен случај на рекет

Редакција

ЈП Градски паркинг на привремени вработувања ќе потроши 1,2 милиони денари

Никола Осило

(ВИДЕО) Героски го побара заканувачот во СДСМ, од партијата велат дека не е од нивното обезбедување

Редакција