еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(Фото) Конечно убава вест од Австралија: Со хеликоптери се истура храна за дивите животни

Владата на Нов Јужен Велс во Австралија реши да ангажира хеликоптери за да се истураат моркови и компири за одредени видови кенгури кои ги преживеаа катастрофалните пожари.

Тие во моментов гладуваат бидејќи природата која беше главен извор за нивна прехрана е целосно уништена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Талевска од Мелбурн за пожарите: Terra Australis (Непознатата земја) чекори кон непознатото

Австралиските власти повторно побараа евакуација поради опасност од нови пожари

Фото: Влада на Нов Јужен Велс

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Твитер го „подбра“ Филипче: „Не излегувајте кога е загадено, јадете ГМО“

Никола Осило

Имаме сериозни индиции дека пожарите се подметнуваат од политички причини, вели Спасовски

Редакција

Прво Зоки-Кичеец, па Катица Јанева: Коинциденција или смислен потег?

Никола Осило