еМагазин
Image default
ЖИВОТ

(Фото) Кралицата Раниа на нејзиниот Инстаграм-профил објави фотографија со Маја Иванова

Кралицата на Јордан, Раниа ал Јасин на нејзиниот Инстаграм-профил објави фотографија од нејзе и сопругата на претседателот Ѓорге Иванов, Маја Иванова.

„Со првата дама на Република Македонија во палатата „Ал Хусеинија“, каде што Неговото Височество ги прими претседателот и неговата сопруга“, напиша кралицата Раниа под фотографијата.

Инаку, таа на нејзиниот профил многу често објавува фотографии од официјални средби и должности кои ги извршува во рамките на нејзината функција.

Кралицата Ранија има повеќе од 4 милиони следбеници.

Претседателот Иванов и неговата сопруга Маја, викендов беа во официјална посета на Јордан.

фото: Инстаграм-профил на Кралицата на Јордан, Раниа

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Иванови се запознаа со една од најубавите жени на светот – Раниа, кралицата на Јордан

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МВР потврди дека починатиот во Нерези е Горан Атанасовски

Редакција

(Фото) Никола Димитров и Раул Гонзалес во Париз на одбележување на Денот на независноста

Редакција

Мерсиха Смаиловиќ: Користењето на погрешни термини за масакрот во Нов Зеланд е поддршка на тероризмот

Редакција