еМагазин
Image default
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Крушево е бајка за божиќните празници

Крушево е бајка за божикните празници. Да беше во друга држава, одамна ќе беше споредуван со Сент Мориц на Балканот. Ги има сите предуслови за тоа. Веќе постоечкиот ски-терен ќе беше реновиран, и ќе беше вложено во него. Ќе беа пуштени во употреба и други ски-терени, а градот ќе си ја збогатеше понудата.

Кон убавиот впечаток за градот придонесува и новиот ресоран во хотелот „Панорама спа“.

За празниците градот е преполн и се бара место повеќе. Треба да е така, во текот на целата година, бидејќи градот на Тоше го заслужува тоа.

Исто така, не дозволиво е овој туристички центар да нема фејсбук-страница. На Фејсбук единствено може да се најде страницата Томе Христоски – градоначалник на општина Крушево. Во ред е да се промовираат активностите на градоначалникот, но уште подобро е да се промовираат убавините на Крушево и што овој центар нуди.

Фото: Фејсбук-страници на хотелите Монтана и Панорама

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Галерија) Крушево доби нов луксузен хотел Панорама спа

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Путин четири часа одговараше на 1.700 новинари: Еден ден ќе морам да се женам

Никола Осило

Од 30 септември 2016 година до сега се прислушувани сите фиксни броеви од телефонскaта централа во Обвинителството

Редакција

(Видео) Хор од Јордан со прекрасна изведба на „Македонско девојче“

Никола Осило