еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Лажниот принц на Црна Гора и Македонија му даде орден на Заев во Владата

Премиерот Зоран Заев доби одликување од Стефан Чернетиќ, кој се претставува како “принц на Црна Гора и Македонија“.

На фејсбук-профилот на Чернетиќ беа објавени фотографии од средбата во Владата.

Инаку, контроверзниот Чернетиќ и стана познат на македонската јавност откако европските медиуми ја објавија информацијата дека ликови како Памела Андерсон и други светски познати „фаци“ добиваат ордени од принц на Црна Гора и Македонија, што е измислена титула.

Титула од него пред неколку дена дена добила и Дунавка Трифуновска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Била од неформален карактер: Од Владата ја потврдија средбата на Заев и лажниот принц Цернетиќ

Фото: Фејсбук/Стефан Чернетиќ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МВР поднесе кривична пријава за екс-градоначалникот на Кавадарци и двајца директори на градежни компании

Никола Осило

„Поради дефицит на кадри баџанакот на Талат го ставиле за член на Антикорупциска“ : Твитер се „вжешти“

Редакција

Филипче: Треба време за граѓаните да ја вратат довербата во здравството

Силвана Жежова