еМагазин
Image default
ЖИВОТ

(Фото) Lisca: Нежна, еманципирана, силна

Чувството кога ќе станеш пред изгрејсонце, додека целиот град спие, а ти си сама со своите мисли. Мирисот на утринскиот ритуал на прво кафе испиено во тишина додека ги нижиш обврските на денот и неделата.

Нередот во домот, ручекот за семејството, состаноците на работа, партнерот и секако неизоставените “зачини” на денот: најновата книга, подкаст или вебинар, кои те насочуваат во ловењето на одговорите на прашањата кои ќе ти помогнат при последната работна задача.

Да, тука се и пријателките кои ти помагаат и го олеснуваат секојдневието со нивните шеги, коментари и добронамерни совети и критики.

И повторно тоа чувство, навечер, доцна во ноќта, кога домот е тивок, со истиот, но нов неред, кој го чека новото утро за да биде расчистен.

Што се случува помеѓу тие чувства? Кога си навистина ТИ, кога си СВОЈА?

Во секој миг од денот, со секој здив земен со полни гради, со секој одлично сработен проект, со секоја дадена насмевка и прегратка. Полна самодоверба! Резултат на секојдневните низи познато како живот, проживеан до максимум носејќи ја LISCA.

Биди тоа што си ти! Биди своја! БИДИ LISCA!

Влезете во светот на LISCA! www.lisca.mк.

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Junk free, guilt free” – нова едукативна кампања на „Виталиа“ за здрава исхрана без грижа на совест

Никола Осило

Фрапантни податоци за насилството врз жените, секоја четврта е жртва на физичко насилство

Редакција

Мицкоски честиташе Божиќ: Бадниковата паричка паднала кај сопругата

Редакција