еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Листа на имиња на повредените во трагичната несреќа, скопјани се нудат за помош на нивните роднини

Седум тела од вкупно 13 загинати во тешката автобуска сообраќајна што се случи во близината на селото Ласкарци на патот Скопје- Тетово се донесени вечерва на Институтот за судска медицина, каде ќе се утврдува причината за нивната смрт.

Од 30 повредени, двајца пациенти се во критична состојба.

На социјалните мрежи, граѓаните од Скопје се организираат и нудат помош за сместување на семејствата на повредените пациенти од внатрешноста.

Листата на повредени пациенти е оваа:

Фото: Телма

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Помеѓу загинатите и син на пратеник на СДСМ од Гостивар

Детали од Обвинителство за тешката автобуска несреќа на патот Скопје-Тетово

Голема трагедија: Бројот на загинати во сообраќајката на патот Скопје-Тетово е 13

(ВИДЕО) Неофицијално: Во сообраќајка кај Тетово загинаа најмалку пет лица

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Маж убиен кај скопско Рашче

Редакција

(Видео) „Мито е Тито“, кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев инспирација за тетоважа

Редакција

Косово изгради модерен автопат до македонска граница, ние 13 километри до 2025

Редакција