еМагазин
Image default
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Маички со Тито во Скопје се продаваат како алва

Маичките со ликот на Јосип Броз Тито, поранешниот претседател на некогашна Југославија, се најпродавани во продавничката во која на лице место за неколку секунди се прават маички со најразлични апликации, отворена пред извесно време во Старата чаршија во Скопје.

Освен со Тито, овде се продаваат и маички со ликовите на рускиот претседател Владимир Путин и Реџеп Таип Ердоган.

Маички со македонски политичари нема, а нема и со американскиот претседател Доналд Трамп.

Цената на маичките се движи од 400 до 500 денари, зависно од материјалот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Градоначалникот на Демир Хисар, Стојановски вели дека видеото било монтирано и дека на никој не се заканувал

Редакција

Тендер „тежок“ 56.000 евра: Струмичката „Атлантис“ ќе организира службени патувања за вработените во АЕК

Никола Осило

Голем пораз или заговор: Владата, ЕУ и САД им должат одговори на граѓаните за азилот на Груевски

Никола Осило