еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Македонска убавина: На снежниот Пелистер „уловени“ рис, лисица, срна, дива свиња…

Националниот парк Пелистер е едно од најубавите природни богатства на Македонија.

Станува збор за предел во кој се уште можат да се видат животни како рисот, срната, лисицата и дивата свиња за што доказ се фотографиите објавени на фејсбук страната на НП Пелистер.

Фото: Фејсбук/Национален парк Пелистер

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Што пишува во писмото во кое Јанева бара сите предмети, истраги и предистраги на СЈО да бидат предадени на ОЈО

Редакција

Што се крие зад константното купување акции во Комерцијална банка од страна на Адора Инженеринг и Чифлиганец?

Редакција

Новинарот на „360 степени“ Јовановски ја доби наградата „Жан Моне“ за најдобра сторија

Редакција