еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Македонската компанија „Хорти Експерт“ ја „разубави“ амбасадата на САД во Косово

Македонскиот хортикултурен бренд создаден 1991 година после уредувањето на Амбасадите на САД во Скопје и Белград ја заврши и Амбасадата во Приштина, информираа тие не нивниот фејсбук-профил.

Како што велат „успешната приказна наречена „Хорти Експерт“ е во склад со сопствениот слоган „Наука и уметност во хортикултурата“.

фото: Фејсбук/Хорти Експерт

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

НЛБ Банка со две промотивни кампањи од 01.11.2018 година

Редакција

(Фото) Македониумот и архитектурата на Кензо Танге изложени во МОМА во Њујорк

Редакција

(Фото) Рамсторе на денот на извлекувањето на големата нарадна игра го одбележа и Меѓународниот ден на лицата со посебни потреби

Редакција