еМагазин
Image default
Македонија

(Фото) Македонските снајперисти освоија високо второ место на светски натпревар во Кина

Македонијо биди горда, напиша генералот Методи Хаџи-Јанев на неговата фејсбук-страница, по повод достигнувањата на македонските снајперисти на светски натпревар во Кина.

„Тие се секаде и никаде… ги гледате ама не можете да ги видите… но, тие се тука за доброто на сите нас, а ние треба да бидеме горди на нив затоа што на последното меѓународно натпреварување „SHARP BLADE 18“ кој се одржа во Пекинг – НР.Кина. за снајперисти на светско рамниште го освоија високото второ место и тоа од 38 екипи од 21 држава“, напиша Хаџи-Јанев.

фото: Фејсбук-страница на Методи Хаџи-Јанев

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Штипјанецот Хаџи Јанев добитник на една од најголемите воени награди од вооружените сили на САД

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Џафери со Анѓушев и Мукоски на аудиенција кај папата Франциск во Ватикан

Редакција

Фазлиу реагира на кривичната од Финансиска полиција: Се бара криминал таму каде што не му е место, а се затвораат очи таму каде што и слепиот го гледа

Редакција

Mеркел не очекува брз прием на земјите од Западен Балкан во ЕУ

Редакција