еМагазин
Image default
БЕНЧМАРК ТОП СТОРИИ

(Фото) Македонското знаме во знак на солидарност истакнато на јарболот пред зградата на Европската комисија по ветото на Макрон

На јарбол пред зградата на Европската комисија денеска е истакнато македонското знаме.

Фотографијата на својот Твитер профил ја објави Кан Махрин, кореспондент на угледниот „Фајненшл Тајмс“ од Брисел, кој пишува дека поставувањето на македонското знаме е во знак на солидарност со Северна Македонија, поради ветото на францускиот претседател Емануел Макрон.

Фото: Twiter/Mehreen

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Општините за новогодишно украсување потрошиле 615 илјади евра: Најголем дел од парите за една фирма

Редакција

Анима Мунди: Екстремитети, црева, глави, утроби расфрлани на улица во Визбегово!

Никола Осило

Јанева на судењето за „Рекет“: Да знаете што се знам од 660-те илјади фајлови, сигурно не би била тука

Редакција