еМагазин
Image default
Македонија

(Фото) Мицкоски со заедничка фотографија со министерката Мизрахи го коментира нејзиното разрешување

Кадарот на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи не е повеќе министерка за труд и социјална политика во техничката Влада.

Таа по шест часа расправа, во раните утрински часови беше разрешена од пратениците во македонското Собрание.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) „Јас сум горда Еврејка од Република Македонија“: Што кажа разрешената министерка Мизрахи во Собрание

Нејзино разрешување побара техничкиот премиер Оливер Спасовски, откако Грција испрати вербална нота за непочитување на Договорот од Преспа, бидејќи Мизрахи држеше прес конференции во Министерство за труд и социјална политика пред табла со Република Македонија, која одби да ја смени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Која е разрешената министерка Рашела Мизрахи

Коѕијас бара забрана за влез на министерката Мизрахи во ЕУ: Реакции во Грција за таблата со „Република Македонија“

Додека траеше дебатата во Собранието на Фејсбук за нејзиното разрешување се огласи и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој објави заедничка фотографија со Рашела.


„Дисидентите! Зошто? Затоа што ја сакаат мајка МАКЕДОНИЈА!“, напиша тој под фотографијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мизрахи не е повеќе министерка, пратениците ја разрешија пред зори

Министерката Мизрахи не очекува да биде разрешена, не била виновна за ништо

Фото: ВМРО-ДПМНЕ/Мицкоски/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЛДП на изборите ќе коалицира со старо-новиот партнер СДСМ

Редакција

Новинарите кои известуваа за време на крвавиот 27 април од Собранието ќе поднесат тужба против државата

Никола Осило

Талат Џафери не сака нарко-тестови за пратениците: Немало правен основ

Никола Осило