еМагазин
Image default
ЖИВОТ

(Фото) Монашење во Водоча

На празникот Воскресение Христово, во манастирот „Покров на Пресвета Богородица и свети Леонтиј“, Митрополитот Струмички Наум ги замонаши сестра Христина и сестра Григорија, информираа од МПЦ.

Овие две монахињи се приклучија на сестринството во познатиот манастир во Водоча кој е еден од најголемите женски манастири во државата.

Водоча воедно е и еден од нјапознатите и најубавите манастири во Струмица.

Фото: МПЦ/Мигтравел

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Петре Шилегов го прослави 50-от роденден, тортите што ги добил ги подарил

Редакција

(Фото) Заева и партнерката на Ципрас на прошетка на Кале

Редакција

Притвор од 30 дена за сопственикот, раководителот и возачот на на „Дурмо Турс“

Редакција