еМагазин
Image default
Забава

(Фото) Музичка програма за престојниот Skopje Wine Expo 2019

Традиционално, во Скопје ќе се одржи најголемиот македонски вински фестивал под покровителство на град Скопје.

Од 26-28 септември на плоштадот „Мајка Тереза“ пред платото на МОБ, посетителите ќе имаат можност да уживаат во најдобрите македонски вина, гурмански специјалитети, но и музика за сите вкусови.

На „Skopje Wine Expo” ќе настапат доајените на македонската музичка сцена – Ефто Пупиноски и Блага Петреска, дувачката сензација Брас Брадерс, српскиот поп бенд „Тропико“, „Слаткаристика“, најпознатиот бугарски продуцент Криско како и бугарскиот пејач Графа , групата „Нокаут“, македонскиот рок бенд кој постои речиси 3 децении – „Ареа“, Александра Јанева и Марко Логаут со специјалниот проект – Тоше Проески Трибјут, „Либеро бенд“ и „Ксмет оркестар“ со after work забави, Амон Мра, Дј Оки Доки, како и најдобриот real tribute на Бијело Дугме.

Влезот како и секоја година е бесплатен за сите посетители.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Музичарот Дуке Бојаџиев стана татко по втор пат

Редакција

Во сабота во Струмица карневал, група со деца од Белград поради корона вирусот го откажа учеството

Редакција

(Видео) Четврта сезона на „Арена“: Од новата сезона на „Арена“ победникот ќе освои 120.000 денари

Редакција