еМагазин
Image default
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) На кој број во Општина Карпош може да пријавите непријатна миризба

Градоначаланикот на Општина Карпош на неговиот твитер-профил објави на кој број граѓаните може да пријават непријатна миризба.

Тој неодамна најави и засилени инспекциски контроли во вечерните часови.

Општина Карпош е една од најзагадените општини во Град Скопје.

Фото: Општина Карпош

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фирма испуштала отровни хемиски агенси во Брегалница

Никола Осило

Светски ден на водите: Ученици се уште пијат вода од бунар и од цистерни во нашата земја

Никола Осило

Јавни расправи во Тетово и Гостивар за Извештајот за стратегиска оцена на животната средина за регионалниот план за управување со цврст отпад за полошкиот регион

Редакција