еМагазин
Image default
Балкан

(Фото) На местото на знамето на ЕУ, знаме со сонцето од Вергина пред општинската зграда на Солун

На местото на знамето на ЕУ, утринава пред општинската зграда на Солун, се вее знамето со сонцето од Вергина, пренесува порталот thessnews.gr.

Не е познато кој го сменил знамето, иако зградата се наоѓа во фрекфентен дел на градот во близина на Белата кула.

Слични инциденти имало и порано.

Фото: thessnews.gr

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Грчка Влада: Не може да има раздвојување на европскиот процес на Северна Македонија и Албанија

Редакција

(ВИДЕО) Новинар на грчка ЕРТ3 стана топ тема во Грција, оти Македонија ја нарече Северна Македонија

Редакција

Бугарија ги кажа условите за датум за ЕУ: Скопје да не бара признавање на македонско малцинство

Никола Осило