еМагазин
Image default
Балкан

(Фото) На вратата од станот на градоначалникот на Солун, Бутарис, му напишаа „предавник“

Градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис, многу добро познат и на македонската јавност, повторно е во фокусот на грчките медиуми, откако непознати лица напишале „предавник“ на вратата од неговиот стан, пренесува дописникот на еМагазин од Солун.

Пред извесен период тој беше нападнат во центарот на Солун и се здоби со полесни повреди, а неколку лица беа уапсени за инцидентот.

Како што објави грчката новинска агенција AMNA, лицата успеале да ја отворат главната врата на зградата каде што живее Бутарис и со црвен спреј напишале „предавник“ на вратата од неговиот стан.

Агенцијата пишува дека Бутарис ќе поднесе кривична пријава против непознати лица.

Фото: AMNA/Влада на РМ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Една година по потпишувањето: Како влијаеше Договорот од Преспа на политичката сцена во Грција

Редакција

(ВИДЕО) Ладнокрвно убиство во Србија: Бабичка застрела бизнисмен сред улица

Никола Осило

Рама: ЕУ го изневери Заев, знаете ли што значи да се смени името на земјата

Редакција