еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Насмевки и намуртени лица: Кој дојде на состанокот на Централниот одбор на СДСМ?

Во седиштето на СДСМ на „Бихаќка“, премиерот Зоран Заев пред членовите на Централниот одбор на партијата, но и министри, пратеници и други функционери од редовите на партијата вечерва ги образложува причините за промените во извршната власт, но и на општинските раководства.

Како што беше најавено, резултатите од претседателските избори и кадровските смени во партиските редови, но и во извршната власт се тема на вечерашната седница на Централниот одбор на СДСМ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метлата на Заев денеска на седница на Централниот одбор на СДСМ

Метлата „заигра“ во базата: Заев ги разреши сите претседатели на општинските организации на СДСМ

Фото: Фејсбук/СДСМ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Претседателот на ИАБ Македонија, Ефтимовски: Огласувачите да ги зголемат буџетите за дигиталните издавачи во Македонија

Редакција

Положани: Пропустите се човечки, веднаш почнав со комплетирање на анкетниот лист за имотната состојба

Редакција

71 пратеник ќе водат „ЗА“ кампања за референдумот за името, Антонио Милошоски за сега единствен што ќе води кампања за бојкот

Редакција