еМагазин
Image default
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

(Фото) Неготинчанец од стари буриња изработува прекрасен мебел

Во Неготино од стари вински буриња се изработуваат прекрасни парчиња мебел. Гарнитури за седење, маси, столици, садови за складирање пијалоци, маси, саксии и што уште има во асортиманот на „Етно мебел Јанев“, на кој можат да му позавидат многу компании од оваа дејност.

Фото: Фејсбук/Етно мебел Јанев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

На концертот на Дуке Бојаџиев гореа 1.076 свеќи за спас на Охрид и крајбрежјето

Редакција

Прво обвинение за одбивање на самоизолација поради корона вирусот: Парична казна за жител на Дебриште кој се вратил од Германија

Редакција

Гордана Силјановска влегува во трката за претседател: Кои се другите кандидати од ВМРО-ДПМНЕ

Редакција