еМагазин
Image default
Забава

(Фото) Несекојдневно патешествие со „Застава 101“ во забранетата зона во Чернобил

Членовите на словенечкиот автоклуб „Застава“ неодамна со три возила „Застава 101“ отпатуваа во забранетата зона во Чернобил.

Станува збор за местото во кое на 26 април 1986 година се случи хаварија во четвртиот реактор во истоимената нуклеарна централа, што ја предизвика најголемата нуклеарна катастрофа во историјата на човештвото.

Во репортажата напишана од Мерис Чулиќ се вели дека кога член на клубот ја предложил идејата да отпатуваат во Чернобил сите помислиле дека е малку луд, но потоа се нафатиле на несекојдневното патешествие.

Целата сторија  ТУКА.

Фото: Мерис Чулиќ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Австралиските пожарникари гаснат пожари, но Интернетот го „запалија“ со разголените и секси слики

Редакција

(ФОТО) Марјана Станојковска во тигресто секси издание го „раздрма“ Инстаграм

Никола Осило

Калиопи: Понекогаш и тажните љубови можат да бидат убави

Редакција