еМагазин
Image default
ЖИВОТ

(Фото) Никола Димитров и Раул Гонзалес во Париз на одбележување на Денот на независноста

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров објави фотографија со поранешниот селектор на македонската ракометна репезентација Раул Гонзалес, со кој ракометарите ги постигнаа најголемите успеси.

„Раул Гонзалес со семејството синоќа дојде на приемот во амбасадата во Париз за одбележување на 8 септември. Го немав лично запознато претходно. Прекрасен човек“, напиша Димитров на неговиот фејсбук-профил.

фото: Фејсбук/Димитров

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Оливер Спасовски и Влатко Ѓорчев се кршеа со велигденски јајца во Бигорскиот манастир

Никола Осило

Пивара Скопје: Потврдуваме дека неколкумина вработени се имаат пожалено на стомачни тегоби

Редакција

„Аласт-М“: Приведен сопственикот на „Дурмо турс“

Редакција