еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Нова книжарница на ТРИ во Скопје

Издавачки центар ТРИ најавува отворање на уште една книжарница во центарот на градот, овој пат во Трговскиот центар Зебра во Капиштец.

Познати по одличниот избор на книги и големиот број акции, промоции, средби со љубителите на добрата книжевности и бенефиции за своите читатели, успешната приказна на ТРИ продолжува да освојува нови простори, а со тоа и да ја шири љубовта кон книгите и читањето.

Книжарницата ТРИ ќе се отвори во среда, на 9 октомври, со присуство на многу автори и членови на Клубот на читатели, a отворањето ќе биде одбележано и со попуст за првите купувачи.

И новата книжарница на ТРИ во ТЦ Зебра ќе биде место каде што ќе може да се најде најдоброто од домашната и странската литература. Ќе биде отворена преку целата недела, а во неа ќе ве пречекаат секогаш расположените книжари кои ќе ви помогнат да ја изберете вистинската книга за секој повод.

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Катастрофа сред Скопје: Реката Вардар како лента за отпадоци

Никола Осило

Конечно забрана од МОН: Децата одеа на екскурзии во Пеленица каде што има депонија со токсичен линдан

Редакција

(Фото) За прв пат е изведена хибрид операција кај бебе од три килограми со хипопластично лево срце во клиничката болница “Жан Митрев”

Редакција