еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Објавена потерницата за бегалецот Игор Спасов: Кој се друг бара МВР

На веб страната на Министерството за внатрешни работи (МВР) е објавена потерницата за убиецот на Мартин Нешковски, поранешниот специјалец, Игор Спасов.

Спасов, е осуден на 14 години затвор. Казната ја издржува од 2011 година, а во прекин му е од лани поради здравствени проблеми. Тој требаше да се врати во затворот „Идризово“ на 18 октомври.

Целата листа по кој се со потерница трага МВР, можете да ја погледнете ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Штипскиот Суд издаде согласност за потерница по Игор Спасов на територија на државата

МВР во потрага убиецот на Нешковски, Игор Спасов во бегство

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сведок ги препозна двајцата напаѓачи на судењето за убиството на Саздовски

Редакција

По два циклуса на немање нови случаи ќе знаеме дека коронавирусот е целосно исчистен, вели Филипче

Редакција

Детали од Обвинителство за Јакимовски: „Масакр“ на буџетот на Општина Карпош

Редакција