еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Оливер Спасовски и Влатко Ѓорчев се кршеа со велигденски јајца во Бигорскиот манастир

Празниците се време кога треба да се подзаборави на политичките несогласувања и борбата за власт.

Тоа најдобро го покажаа министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев кои го дочекаа Велигден во Бигорскиот манастир и на покана на домаќините си ја пробаа среќата кршејќи се со бојадисани велигденски јајца.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото-галерија) Вонземско доживување: Како се славеше Велигден во Бигорскиот манастир

Фото: Бигорски манастир

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кои се претседателите на комисиите кои одлучуваа за скандалозната распределба на пари во Министерството за култура?

Никола Осило

Двајца наши лекари кои биле на конгрес во Мадрид се тестирани на корона вирусот

Редакција

(Графикон) 115 се на возраст до 19 години, детали за возраста на заболените со коронавирусот во Македонија

Редакција