еМагазин
Image default
Локално

(Фото) Општина Карпош сувите гранки ќе ги носи во Зоолошката градина, каде ќе се преработуваат за живеалиште на мајмуните

Од денеска, Општина Карпош со својата механизација сите собрани суви гранки ќе ги носи во Зоолошката градина – Скопје, каде што ќе бидат преработувани и повторно искористени за создавање на подлога на животните – мајмуните, информираат од Општината.

“Со ваквиот начин на постапување со отпадот, Општина Карпош и практично станува пример за правилна обработка на отпадот и негово повторно користење“, велат од Општината.

Фото: Општина Карпош

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Четворица полицајци тепале маж пред сопругата и бабата

Никола Осило

Петорица повредени во судар меѓу „БМВ“ и „Мерцедес“

Никола Осило

„Расправа“ со ножеви во кафана во Хиподром, скопјанец заврши во болница

Никола Осило