еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Park Hotel & Spa го одбележа вториот роденден: Неделен бранч во друштво на амбасадори и претставници на амбасадите

Во опуштен неделен бранч збогатен  со неодоливи мириси на фантастичните кулинарски специјалитети, Park Hotel & Spa го одбележа својот втор роденден. Амбасадорите и претставници на амбасадите на Америка, Јапонија, Република Чешка, Албанија, Романија и Грција, уживаа и се дружеа во ресторан FOUR, едно од најпријатните места во Скопје.

На настанот, гостите ги пречекаа Енвер Малиќ и генералниот менаџер на хотелот, Панајотис Колакатис.

Ресторан FOUR,  кој постојано ги следи светските трендови и континуирано и посветено работи со цел да ги задоволи барањата и вкусовите на своите гости, овој пат нуди нов концепт – Неделен Бранч, преку кој сака да создаде нова навика кај за сите оние кои ги обожуваат доцните неделни утра.

Добредојдени сте да го вкусите ова неодоливо искуство, секоја недела од 12 до 14 часот во ресторан FOUR.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Апел: Акцијата за дарување на крв се прекинува, бидејќи одзивот бил голем и има доволно залихи

Редакција

Зоолошката градина добива Бејби зоо за најмладите

Редакција

Дрогериите dm донираа новогодишни пакетчиња за деца од Тетово, Битола и Скопје

Редакција