еМагазин
Image default
Забава

(Фото) Пастрамајлијадата заврши успешно, Северина презадоволна

Синоќа заврши годинешново издание на „Пастрмалијада“ во Штип која траеше три дена.

На манифестацијата настапија музичарите Кристина Арнаудова, Влатко Стефановски, Дани Димитриевска, рок групата „Ван Гог“, пејачите Зоран Илиев, Јоце Панов, Северина, музичките групи „Либеро Бенд“, „Амадеус Бенд“ и пејачот Мирза Селимовиќ.

Северина на својот инстаграм-профил за заблагодари за дочекот.

„Убаво е повторно да се биде во Македонија. Благодарам хотел „Урбаниста“ и на сите за преубавиот дочек.“

Фото/Инстаграм: Северина/Фејсбук/Бочварски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Северина кај Бочварски

(Галерија) Жбогар и Шекеринска на пастрмалија кај Бочварски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Елена Ристеска снима во Мајами: Пејачката никогаш не изгледала посекси

Никола Осило

Мадона своја и на 60 години: Како изгледа нејзиното најново видео со колумбискиот пејач Малума

Редакција

(Галерија) Кој македонски дизајнер креира уникатни парчиња за познатите личности?

Редакција