еМагазин
Image default
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Пејачот Адријан Гаџа го отвори новиот ресторан, „Ча-Ча“

Во присуство на голем број на гости во преубав амбиент со добра забава, викендов беше отворен ресторанот “Ча-Ча“ во Point Retail Park во Скопје.

Ресторанот е уникатен во својот концепт и стил, уреден во комбинација на повеќе стилови каде играњето со ретро и модерен стил е направено до совршенство.

На повеќе од 300 м2 со кујна од отворен тип, тераса и разни удобни катчиња за седење, ресторанот „Ча-Ча“ ќе пружи услуга со високи стандарди, информираат од таму.

На менито во ресторан „Ча-Ча“ ќе можете да најдете врвни специјалитети на јадења, од пици, до тестенини, бургери, салати и десерти, а вистинско изненадување ќе бидат специјалитетите на куќата.

За добрата забава по повод отварањето на „Ча-Ча“ се погрижи приштинската група Стринг-Стринг, која направи одлична забава на која беа присутни најблиските соработници и пријатели на сопственикот Адријан Гаџа.

Ресторан „Ча-Ча“ е сместен во Point Retail Park кој се наоѓа во населба Бутел.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Градоначалникот на Кисела Вода притиска да се испита дали има линдан во Пеленица, бидејќи не сака да остане дамка на тоа излетничко место

Редакција

Кој е Миле Зечевиќ, кој влезе во НО на Стопанска банка Битола и го советува Заев

Редакција

На лицитација деловен простор на „Авиоимпекс“ на улица „Македонија“ проценет на 308.000 евра

Никола Осило