еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Пендаровски го испрати Иванов од Вила Водно

Попладнево по два мандата Ѓорге Иванов си замина од претседателската Вила Водно. Тој беше испратен од новиот претседател Стево Пендаровски.

Иванов и Пендаровски претходно одржаа средба, по која се сретнаа и со вработените во претседателскиот кабинет.

Новиот шеф на државата Пендаровски во претседателската вила дојде од Собранието, каде што се одржа свечена инаугурација.

Пендаровски веднаш по преземањето на кабинетот одржа билатерални средби со претседателот на Бугарија, Румен Радев, а се очекува да одржи средба и со албанскиот претседател Илир Мета. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пендаровски од Собранието: Првата работа што ќе ја направам е да подадам рака кон опозицијата

(Фото) И Бранко Црвенковски на инаугурацијата на Пендаровски во Собранието

(Фото) Иванов се збогуваше: Функциите доаѓаат и проаѓаат, но човечноста останува

Фото: Фејсбук/Пендаровски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мијалков и Тачи на суд: Продолжува судењето за „Титаник 2“

Редакција

Груевски ќе ги искористел сите правни лекови за затворската казна

Редакција

Ставрески и пишува на Јанкулоска: „Исплативме пензии, субвенции, плати… да живее ММФ“, СМС порака од судењето за „Титаник“

Редакција