еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Пендаровски и сопругата со децата и младите од „Доза среќа“ ја украсија новогодишната елка во неговата канцеларија

Претседателот Стево Пендаровски и неговата сопруга Елизабета со децата и младите од „Доза среќа“ ја украсија новогодишната елка во Канцеларијата на претседателот.

“Василиј, Тихон, Наума, Христо, Марио, Матеј, Стефан, Ана -Марија, Дарко, Јована, Елена, Цако, Илина, Ники, Игор, Ива и Денис со мене и сопругата Бети ја украсија новогодишната елка во МладиХаб – Канцеларија на претседател, објави Пендаровски на својот Фејсбук профил.

Заедно со Кристијан, стои во објавата, се обидовме да им ја доловиме магијата на претстојните празници на децата и младите од дневниот центар „Доза среќа“. Празниците може да почнат, напиша тој.

Фото: Пендаровски/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

На возраст од 40 до 59 години, најмногу од новозаразените со корона вирусот во Македонија

Редакција

Макрон: Северна Македонија не ги плаши луѓето, половина земји членки на ЕУ се против старт на преговори со Албанија

Редакција

„Ватикан њус“ го додаде македонскиот јазик како 34-ти на својот портал

Редакција