еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Пендаровски на богослужба за Велигден со семејството во Галичник

Кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски, заедно со своето семејство, на богослужба за големиот христијански празник Велигден, беше во Галичник.

Пендаровски ја посети црквата „Св. Апостоли Петар и Павле”.

„Да се обединиме во заедничките вредности и желби, сите заедно да славиме и сите заедно да напредуваме. Христос воскресна, за многу години!“, порача Пендаровски на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Силјановска на богослужба за Велигден во „Св. Петка“

Фото: Фејсбук/Пендаровски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Промоција на Галичник и Меденица како дел од Виа Динарика: Приказна која мора паметно да му ја раскажеме на светот

Силвана Жежова

(Галерија) Како изгледа навечер: Забавниот парк „Мега“ останува во Скопје до 1 јули

Силвана Жежова

Општина Ѓорче Петров вработува 13 лица, плата до 37.631 денари

Редакција