еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) По Дебар Маало и Капиштец си доби шарена зграда

Улица Козара во Капиштец ќе биде разубавена со шарена зграда насловена „Магична шума“.

Инвеститор е градежната компанија „Линеа“, која ја изгради една од најпознатите згради во Дебар Маало, на крајот на улицата Мајаковски.

Објектите на оваа компанија веќе стануваат препознатливи во градот и му даваат еден сосема друг лик.

Разиграни, весели, со пораки и убави за око.

Цртежите на зградата се дело на Драган Драш Китановски.

Зградата пак, од другата страна има друг лик со цртеж на Марјан Димиќ-Мачка и испишана порака за градот.

Фото/Фејсбук-профил на Линеа

ПРОЧИТАЈТЕ ЈА И ОВАА СТОРИЈА

(Фото) Ова е најубавата зграда во Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Папата Франциск ќе биде послужен со едно од најдобрите македонски вина на свечениот ручек

Редакција

(Видео) Со Детската кардиохирургија во „Жан Митрев“ земјава станува медицински центар на Балканот

Никола Осило

По повеќе од десет години: Школување на нова класа контролори на летање

Редакција