еМагазин
Image default
Локално

(Фото) Почна новогодишното украсување на Скопје

Во Скопје почна новогодишното украсување на градот.

Како што најавија од Град Скопје, за таа цел годинава ќе бидат потрошени 13 милиони денари.

Новина оваа година е новогодишната населба Винтерленд.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Нов Wine & Chocolate салон во Лептокарија

Редакција

По повеќе од еден месец во бегство: МВР фати бегалец од затворот во Охрид

Никола Осило

На Табановце се чека до половина час

Никола Осило