еМагазин
Image default
Македонија

(Фото) Поглаварот на ИВЗ, Реисот Сулејман Реџепи, на Фејсбук се пофали дека добил албански пасош

Реисот Сулејман Реџепи, поглаварот на Исламската верска заедница (ИВЗ) на својот Фејсбук се пофали дека добил албански пасош.

Тој јавно му се заблагодари на албанскиот претседател Илир Мета, кој му помогнал да му се исполни оваа желба.

Фото: Фејсбук/Реџепи

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Шеќеринска: Скандирањата „Македонија е грчка„ на воената парада во Солун не е во духот на пријателство

Редакција

Заев не слушнал за новите „бомби“

Редакција

АВМУ: Политичарите да се воздржат од тужби кон медиумите и да не ја загрозуваат слободата на изразување

Редакција