еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Поштенска марка со ликот на папата, во чест на неговата прва посета

Собранието во соработка со АД „Македонска пошта“ изработија поштенска марка  „Прва посета на Папа на Република Северна Македонија“.

Официјалната промоција на марката ќе се одржи на 6 мај (понеделник), во 11 часот во Кристалната сала на Собранието.

Посетата на папата ќе се случи на 7 мај и за настанот владее огромен интерес од регионот.

Неговото доаѓање ќе биде проследено од 400 медиуми од кои половината се од странство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од утре до 3. мај уште три локации во Скопје за подигнување бесплатни билети за литургијата со папата

Посебни правила за движење на автомобили и пешаци во Скопје за време на посетата на папата

Детали за посетата на Папата Франциск: Можеби ќе го видиме во неговиот „папамобил“ од кој ги поздравува граѓаните

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Актерката Јелена Јованова добитничка на признание од нејзиниот роден град Штип

Редакција

(Фото) Park Hotel & Spa го одбележа вториот роденден: Неделен бранч во друштво на амбасадори и претставници на амбасадите

Редакција

Стипендии за студенти по рударство, геологија и животна средина на УГД Штип

Редакција