еМагазин
Image default
Локално

(Фото) Последица од синоќешниот верижен судир пред Штип: Три лица се повредени

Три лица биле повредени во синоќешниот верижен судир на влезот од Штип, поради излизгување на возилата.

Како што објавивме синоќа, до судир на возилата дошло поради лизгавиот пат и снежните врнежи.

За сообраќајката се апелираше на социјалните мрежи, за автомобилите кои движат накај месноста Три Чешми да имаат предвид и да не настанат уште поголеми судири.

Фото: Лазе Костадинов

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Карамбол на влезот од Штип: Неколку возила излизгани на снегот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Момче влегло во Вардар да се разлади кај демиркаписко Бистренци и не се вратило, се трага по него

Редакција

28-годишен скопјанец со компјутерски криминал за три месеци заработил 20 илјади евра

Редакција

Град Скопје распиша тендер за реконструкција на „Партизанска“ вреден 1,4 милиони евра

Никола Осило