еМагазин
Image default
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Повторно грда слика: Вреќа со градежен шут на дното на Охридско езеро

Вреќа со градежен шут (трски, гипс, камења), е пронајдена на длабочина од 14 метри на околу 500 метри од брегот на езерото кај плажата Срјшче.

„Уште еднаш браво… Се надевам дека со овие фотографии ќе сфатите дека нешто ако се фрли во вода дека не исчезнува, тоа останува на местото каде што сте го фрлиле, размислетe добро диверзанти“, вели Никола Паскали кој ја фотографираше вреќата.

Претходно од Охридско езеро беше извадена када, вреќа со плочки, итн.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) На туристите им е смачено од ѓубрето во Охрид

(Видео+Фото) По кадата од Охридско езеро извадија и вреќа со плочки

Фото: Фејсбук/Нуркачки центар „Акватек“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој е Горан Милевски, новиот министер за локална самоуправа

Редакција

(Видео) Груевски во судница во Будимпешта со „стил“ ја чека одлуката: Капа, очила за сонце и лисици на рацете

Редакција

Кога Турција ќе го ратификува Протоколот: Ќе стане ли Фето услов за НАТО?

Редакција